Gizza'da Neler Oluyor ?

Partnerlerimizden ve sektörden en güncel haberleri sizlerle paylaşıyoruz.

YouTube'un en fazla kazananı, yıllık 22 milyon dolarla 8 yaşında bir çocuk

Forbes tarafından yayımlanan listenin bir numarasında, Ryan ToysReview isimli kanalda oyuncak deneyimlerini paylaşan Ryan isimli çocuk yer alıyor. Amerikan NBC televizyonunun röportaj yaptığı 8 yaşındaki Ryan, neden bu denli çok izlendiği sorusuna “Çünklü eğlenceliyim ve komiğim” yanıtı verdi.2015 yılında Ryan’ın ailesi tarafından açılan kanalın bugün 17 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Paylaşılan videoların toplam izlenme sayısı 26 milyara yaklaştı. Forbes’de ki habere göre, kanalın elde ettiği toplam gelirin 21 milyon doları, videoların öncesinde çıkan reklamlardan elde edildi. Kalan 1 milyon dolarlık bölüm ise sponsorlu içeriklerden kazanıldı.Kanalda yer bulan bir oyuncağın satış rekorları kıracak kadar talep görebildiği kaydediliyor.

Ünlü YouTuber Furkan Yaman ve Emrecan Önal Hamburgerci Açtı!

YouTube’da vlog ve oyun videoları üreten Furkan Yaman, arkadaşı Emrecan Önal ile birlikte bir bahariyede hamburger dükkanı açtı! [email protected] adıoyla açılan Hamburgerci daha ilk gününden birçok insanı ağırladı Furkan Yaman ve Emrecan Önal’ı tebrik ediyoruz

YouTube, Instagram benzeri keşfet sekmesini test ediyor

Kaliteli İçerikler Ön Planda Olacak 
Youtube’a gelecek yeni keşfet özelliği, tıpkı Insagtram’da ki keşfet sekmesi gibi, kullanıcıların karşısına kişiselleşti çeşitli video önerileri çıkaracak. Youtube’ da ki keşfet özelliği sadece büyük kanalların değil, kaliteli içerik üreten kanalların da ön planda olmasını sağlayacak.